KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14976016
nr 1497 6016
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975), Sverige
Monogramsignerad, akvarell, Landskap med byggnader, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 20:19:26
20/10 21:33:20
1.000 kr
21/10 14:53:19
Primus Mortimer Pettersson
Läs mer om Primus Mortimer Pettersson